Miért jó, ha az önállóságra nevelés minél korábban kezdődik? Mik az önállóságra nevelés lépcsőfokai? A cikkben ezeknek járunk utána, és játék ötleteket is adunk.
Szülőként fontos feladat az önállóságra nevelés, de sokakban felmerül a kérdés, hogy mikor is érdemes elkezdeni. Eláruljuk, hogy melyik életszakaszban a legcélravezetőbb próbálkozni, és hogyan kell a biztonságos kereteket megteremteni játékosan! Olvass tovább!Miért fontos az önállósodás gyermekkorban?
Az önállóság fontos a fejlődéshez, ezt Maria Montessori, a híres gyermeknevelési iránytű, a montessori módszer megalkotója sem gondolja másképpen, ugyanis ez gyermeked szociális készségei közé tartozik. De hogy miért is? Az egyéni szociális készségek része! Gyermeked úgy érezheti a készség elsajátítása által, hogy ura a saját életének, és kevésbé érzi védtelennek magát. Mi történik, ha időben elkezdődik az önállósodás gyermekkorban?- Gyermeked megtanulja egyedül elfoglalni magát.
- Képes lesz örömöt találni a különböző foglalatosságokban.
- Tisztában lesz a saját határaival.
- Kitapasztalja, hogy mi az, ami boldoggá teszi.
- Magától képes lesz élvezetesebbé tenni a kevésbé izgalmas tevékenységeket is.
Gyermek önállóságra nevelés – játékok segítségével
Szerepjáték gyerekeknek Ahogy azt korábban is olvashattad, az önállóságra nevelés folyamatában remek segítséget nyújtanak a gyerek szerepjátékok. Egy ilyen készlettel fejlődik csemetéd önállósága és a kommunikációs készsége is, ráadásul megtanulja kifejezni a vágyait, érzéseit és akaratát is úgy, hogy érzelmi biztonságban van. Tökéletes választás! Szerepjáték ötletek:- Papás-mamás,
- orvos-beteg,
- barkácsolás,
- főzőcskézés.