
A tavasz nemcsak a jó idő, de a húsvéti ünnep miatt is sokak kedvence. Ezt az időszakot rengeteg szokás övezi, mégis talán a húsvéti tojásfestés gyerekekkel a legkedveltebb tevékenység. Olvass tovább, és tájékozódj a szokásokról, majd nézd meg húsvéti tojásfestés ötleteinket!
Húsvéti szimbólumok és jelentéseik
Sokaknak a húsvéti szokások kapcsán egyből a nyúl és a tojás jut eszébe, azonban ennél több szimbólum is van:- Barka: A barka bolyhos virágait babona övezi, úgy tartották régen, hogy ha a családi tűzhelybe dobják, megvédi a házat a bajoktól.
- Bárány: A bárány a legősibb húsvéti jelkép; eredete a Bibliában keresendő, miszerint az ótestamentumi zsidók az Úr parancsára feláldozták őket, hogy elkerülje őket a harag.
- Nyúl: Az ünnep vonatkozásában a termékenység kap helyet, hiszen a nyulak szapora állatok. A nyúl és tojás ősi kapcsolatáról azonban csak legendákat talál az ember. A kutatók szerint a germán hagyományok alvilági istennőjének legendája kapcsolta a két fogalmat össze, miszerint a nyúl eredetileg madár volt, azonban az istennő haragjában négylábú állattá változtatta.
- Tojás: A tojás az újjászületés, termékenység meghatározó jelképe, de a húsvéti étrendben is meghatározó helye van. A tojásfestésnél a színeknek is fontos szerepük van, de a leggyakoribb változat a piros tojás, ami a védelmet jelenti a család számára.

Ettől kerek: húsvéti tojásfestés ötletek
Nem is kérdés, tojás nélkül nincs húsvét, ráadásul nemcsak a locsolásért jár, de remek díszítőelem is az ünnepi időszakra. Arról nem is beszélve, hogy milyen fantasztikus közös időtöltést nyújt a tojásfestés, hiszen a kézműves elfoglaltság mókával és szórakozással tölti meg az erre szánt órákat. Teljen így a hosszú hétvége! Tipp: Idén saját kezűleg szeretnétek elkészíteni a húsvéti díszeket? Nézd meg itt az ötleteinket! Díszítési módszerek, tojásfestés minták Hagyományos színezék A különböző festékekkel csodálatos, színpompás tojásokat lehet készíteni húsvét ünnepére, azonban ügyelni kell rá, hogy utána nem fogyasztható el a tojás, hiszen a mesterséges színezékek annyira erősek lehetnek, hogy még a tojásfehérjét is megszínezik. Ha szükségetek van egy kis segítségre, használjatok kreatív készletet vagy egy klassz képkarc tojásfestőt! Tipp: Készítsetek növénymintákat egy régi nylonharisnya segítségével! Olvasd el itt, hogyan! Húsvéti tojásfestés természetes anyagokkal Számos szín elérhető természetes anyagokból, házilag is, érdemes kipróbálni az otthon is fellelhető ételeket, növényeket. Zöld: Halványzöld színt szinte bármilyen zöld, zsenge növényből előállíthatsz. Vágd apróra a spenótot, petrezselymet vagy a citromfüvet, főzd fél órán át, majd tedd bele az így kapott lébe a főtt tojásokat, amíg a kívánt árnyalatot el nem érik. Sárga: Sárga színezőlét a citrom héjával, zellergumóval vagy a savanyú káposzta levelével is készíthetsz, de a legegyszerűbb, ha kurkumát főzöl negyed órán keresztül, majd abba teszed bele a tojásokat. Rózsaszín: Halvány rózsaszín a csipkebogyó segítségével érhető el, amennyiben viszont kicsit élénkebb tojásokat szeretnél, próbálkozz meg a céklával. Kék: Vágj apróra vöröskáposztát vagy áfonyát, majd főzd fél órán át, és mehetnek is bele a tojások. Csodás kék színt kapnak majd tőle! Barna: Ha inkább vöröses árnyalatot szeretnél a tojásoknak, akkor főzz vöröshagymát (miután lehántottad a burokleveleit) annyi vízben, hogy éppen ellepje. Fél óra után már jól fest a hagymalé, ekkor tedd bele a tojásokat. A sötétbarna szín eléréshez használj kávét. Főzd le, majd miután lehűlt, áztasd benne a tojásokat a kívánt szín eléréséig. Tipp: Olyan tálat válassz a színezéshez, amit nem sajnálsz, hiszen azt is befoghatja a természetes színezék.
