A tavasz nemcsak a jó idő, de a húsvéti ünnep miatt is sokak kedvence. Ezt az időszakot rengeteg szokás övezi, mégis talán a húsvéti tojásfestés gyerekekkel a legkedveltebb tevékenység. Olvass tovább, és tájékozódj a szokásokról, majd nézd meg húsvéti tojásfestés ötleteinket!
A tavasz nemcsak a jó idő, de a húsvéti ünnep miatt is sokak kedvence. Ezt az időszakot rengeteg szokás övezi, mégis talán a húsvéti tojásfestés gyerekekkel a legkedveltebb tevékenység. Olvass tovább, és tájékozódj a szokásokról, majd nézd meg húsvéti tojásfestés ötleteinket!Húsvéti szimbólumok és jelentéseik
Sokaknak a húsvéti szokások kapcsán egyből a nyúl és a tojás jut eszébe, azonban ennél több szimbólum is van:- Barka: A barka bolyhos virágait babona övezi, úgy tartották régen, hogy ha a családi tűzhelybe dobják, megvédi a házat a bajoktól.
- Bárány: A bárány a legősibb húsvéti jelkép; eredete a Bibliában keresendő, miszerint az ótestamentumi zsidók az Úr parancsára feláldozták őket, hogy elkerülje őket a harag.
- Nyúl: Az ünnep vonatkozásában a termékenység kap helyet, hiszen a nyulak szapora állatok. A nyúl és tojás ősi kapcsolatáról azonban csak legendákat talál az ember. A kutatók szerint a germán hagyományok alvilági istennőjének legendája kapcsolta a két fogalmat össze, miszerint a nyúl eredetileg madár volt, azonban az istennő haragjában négylábú állattá változtatta.
- Tojás: A tojás az újjászületés, termékenység meghatározó jelképe, de a húsvéti étrendben is meghatározó helye van. A tojásfestésnél a színeknek is fontos szerepük van, de a leggyakoribb változat a piros tojás, ami a védelmet jelenti a család számára.